Spis firm: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Kraków

Posiadamy wpisy firm z miast województwa małopolskiego: Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Chocznia

Internet Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska

Internet (ang. International - globalna, międzynarodowa; network - sieć, również spotykany zapis: łac. inter - między, ang. net - sieć; dosłownie międzysieć) - ogólnoświatowa sieć komputerowa[1], która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP (ang. Internet Protocol). Sieć ta dostarcza lub wykorzystuje usługi wyższego poziomu, które oparte są na funkcjonowaniu telekomunikacji i związanej z nią infrastrukturze.

Operatorem sieci WadowiceNET jest firma "WP System" s.c. Firma została założona w 2002 roku i od samego początku swojej działalności zajmowała się sieciami komputerowymi oraz sprzedaży komputerów. W październiku 2003 roku ukierunkowała swoją działalność providerską, tj. świadczyła usługi dostępu do Internetu na terenie osiedla Kopernika w Wadowicach. W kolejnych miesiącach poprzez dynamiczny rozwój sieć radiowego dostępu do Internetu była już świadczona na terenie całego miasta Wadowice oraz w najbliższych okolicach. W roku 2005 sieć przeszła pierwszą gruntowną modernizację, która pozwoliła udrożnić węzły i udostępnić większe prędkości swoim abonentom.

W tym samym roku WP System uruchomiła pierwszy nadajnik w Kalwarii Zebrzydowskiej stając się alternatywą dla już istniejących sieci. Kolejne lata przynosiły dalszy rozwój firmy i zwiększanie swoim zasięgiem coraz większych obszarów na terenie powiatu wadowickiego. W 2009 roku przeprowadzono rozbudowę i modernizację sieci w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz uruchomiono tam szerokopasmowe łącze światłowodowe ATM. Dodatkowo na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska uruchomiono kilka nowych nadajników zapewniając szybki dostęp do Internetu na terenie innych miejscowości.

Obecnie firma WP System jako pierwsza z sieci świadczących usługi dostępu do Internetu przeszła na najnowszą technologię urządzeń, świadcząc swoje usługi w technologii 5 GHz! Nowa technologia bardzo szybko zyskała aprobatę nowych i obecnych klientów sieci. Zastosowanie nowych urządzeń 5 GHz sprawiło, iż indywidualny klient cieszy się bezawaryjnym, szybkim i stabilnym łączem Internetowym. Obecnie stosowana technologia pozwala uzyskać znakomite, szybkie czasy dostępu, co ma duże znaczenie w grach sieciowych. Stosowana technologia pozwoliła uzyskać dużo lepsze osiągi niż te na stałych łączach kablowych. Od Stycznia 2010 roku WP System wprowadziła technologię AirMax jak również nowe znacznie korzystniejsze opcje abonamentowe przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości. Obecnie WP System jest liderem w świadczeniu usług radiowego Internetu i dysponuje najszybszym łączem w okolicy działającym w technologii MetroEthernet! Na chwilę obecną WP System świadczy swoje usługi dla wielu firm państwowych i prywatnych na terenie powiatu wadowickiego.

Internet Wadowice zapraszamy.

Agrafnet.pl

Kontakt: mail:biuro@agrafnet.pl lub tel. 694 933 757 © 2007 - 2013 Agrafnet. Wszystkie prawa zastrzezone.